Duchcov - Second hand

Duchcov

Second hand ve Vašem městě Duchcov, ve Vašem domě, ve Vašem počítači

Vážení zákazníci, jen u nás second-hand.cz najdete kvalitní zboží za bezkonkurenční ceny. Zaměřujeme se na prodej second hand a outlet zboží, které dovážíme ze zemí Evropské unie. Nabízíme široký sortiment kvalitního, značkového a moderního zboží všech kategorií i velikostí. Nakupujte levně a kvalitně na second-hand.cz

Duchcov je město ležící v Ústeckém kraji. Počet obyvatel ve městě Duchcov lehce přesahuje osm tisíc. Duchcov má v nabídce množství přírodních, historických a kulturních zajímavostí. Nejstarší písemný záznam o městě Duchcov pochází z roku 1240. V druhé polovině 19. století došlo ve městě Duchcov k naležišti hnědého uhlí, což přispělo k rozvojí města Duchcov. Začla zde vznikat řada podniků jako: cihelny, slévarny aj. Město Duchcov se žačalo pozvolna rozvíjet, což přilákalo řadu lidí. Duchcov se stal v té době velmi úspěšným městem. Duchcov leží uprostřed nádherné přírody, má také dostatek vodních zásob. Díky této kombinaci je Duchcov ideální místem pro rybaření či procházku přírodou. Duchcov má nejen krásnou přírodu, ale nabízí vám také různorodé sportovní aktivity. Mezi oblíbené aktivity ve městě Duchcov patří: tenis, fotbal nebo třeba kuželky. Ani v zimě nemáte nouzy o zimní sporty, díky krušnohorským střediskům má Duchov k dispizici klasické lyžování i sjezdové disciplíny. Ve městě Duchcov pobýval delší dobu spisovatel Giacomo Casanova, který i ve městě Duchcov zemřel. Na tuto počest pořádá město Duchcov každoročně Casanovské slavnosti. Významné osobnosti města Duchcov: Jan Bedřich z Valštejna, Duchcov, na kterém často pobýval učinil významným kulturním centrem. Další rodačkou města Duchcov byla Hermína Davidová, žila i pracovala v Duchcově dlouhá léta, po válce pracovala v muzeu Duchcov. Vzpomínky na Casanovu nejsou jen v casanovských slavnostech, ale toto jméno nese i penzion a kavárna, ale také i pěvecká soutěž Růže od Casanovy. Co se týče možnosti vzdělání má Duchcov na svém kontě okolo 10-ti škol, ať už se jedná o střední školy či školy mateřské. Mezi nejznámnější pamětihodnosti města Duchcov patří zámek Duchcov, který byl založen ve 13. století. Zámek Duchcov vybudoval Filip, podle plánů tehdejšího vytvarníka. Zámek Duchcov v dalším období prošel různými úpravami. Právě v zámku Duchcov působil spisovatel Casanova, který zde psal až do své smrti.

Navštivte náš e-shop second-hand.cz, u nás si vybere úplně každý. Naše stránky jsou přizpůsobené k pohodlí zákazníka. Určitě budete s nákupem u nás spokojení. Tak se nebojte a využijte naší nabídky.

 

Odkazy na město Duchcov:

Second hand Štětí

Second hand Milevsko

Wikipedie Duchcov

Město Duchcov