Rakovník - Second hand

Second hand ve Vašem městě Rakovník ve Vašem domě, ve Vašem počítači

Vážení zákazníci, vlastníme řetězec prodejen se second hand a outlet zbožím. Navštivte náš internetový obchod second-hand.cz, nabízíme velký výběr stylového a kvalitního oblečení. V nabídce máme dámskou, pánskou i dětskou módu za velmi nízké ceny.

Centrum města Rakovník bylo vyhlášeno v roce 1992 za městskou památkovou zónou. Rakovník se také někdy nazývá jako královské město, tento status dostalo město od císaře Rudolfa II. v roce 1588. Rakovník má počet obyvatel necelých sedmnáct tisíc. Město Rakovník se skládá ze dvou částí, první část Rakovník 1. tvoří jádro města, zbytek města tvoří Rakovník 2. Rakovník je správní město. Původní název pro Rakovník byl Rokytka. Tento název dostalo město Rakovník dle řeky, která městem protékala. O názvu města Rakovník koluje řada spekulací. Název Rakovník vznikl nejpravděpodobněji kvůli hladomoru, kterým byl Rakovník v tehdejších dobách zasažen. První písemná zmínka o Rakovníku pochází z roku 1252. Současné začlenění města Rakovník: současný název pro město Rakovník je Středočeský kraj, obec s rozšířenou působností Rakovník. Město proslulo, také kvůli filmům, které byly ve městě Rakovník natočeny. Mezi ty novější filmy patří: Vážení přátelé, Ano Rakovník nebo postarší film Trhala fialky dynamitem. Pokud se chcete dozvědět něco o našem prvním československém prezidentovi jste vítáni do muzea TGM, v tomto muzeu Vás čeká expozice a život TGM. Kulturní památky města Rakovník: dnes už zaniklý královský hrad Hlavačov, hrad pravděpodobně zanikl v druhé polovině 13. století. Zbytky hradu, které se dochovaly jsou nyní chráněny jako kulturní památka. Pozemní komunikace Rakovník: hlavní silnice vedoucí přes město Rakovník jsou tyto: 227 (Žatec-Rakovník-Křivoklát), 228 Jesenice-Rakovník, 229 Kralovice, Rakovník-Louny, 233 Plzeň-Radnice-Slabce-Rakovník, 237 Rakovník-Nové Strašecí-Třebíz. Rakovník byl do roku 1945 jako soudní okres, v roce 1949 byl okres Rakovník, od roku 2003 se okres změnil na obec s rozšířenou působností. Památky města Rakovník: socha Panny Marie Rakovník, socha sv. Vojtěcha, nebo vila Otakara Novotného z roku 1909, Lexova vila. Známé osobnosti, pocházející z města Rakovník: Veronika Kubařová, Monika Pokorná, nebo politik Miroslav Ransdorf.

Nakupujte na second-hand.cz z pohodlí Vašeho domova. Čeká na Vás bohatý výběr z nabídky tisíce kusů kvalitního second hand a outlet zboží. Na skladě máme zboží jak pro pány, dámy, ale i pro nejmenší. Váš team second-hand.cz

 

Odkazy na město Rakovník:

Město Rakovník

Wikipedie Rakovník

Informační portál města Rakovník

Second hand Uherský Brod

Second hand Kadaň