Svitavy - Second hand

Second hand ve Vašem městě Svitavy, ve Vašem domě, ve Vašem počítači

Vážení zákazníci, toužíte po změně Vašeho šatníku a chcete být originální? Jednoduše a rychle nakupujte online na second-hand.cz . Na našich stránkách najdete bohatý výběr second hand a outlet oblečení. Módu všech velikostí a kategoriíí za přijatelné ceny.

Svitavy - Nejstarší zmínka o městě Svitavy je z roku 1256. Nynější název města je odvozen od zdejší protékající řeky Svitavy. Svitavy jsou městem v Pardubickém kraji. Okres Svitavy se rozkládá na obou stranách bývalé zemské hranice Čech a Moravy. Ve Svitavách žije cca sedmnáct tisíc obyvatel. Na Svitavském znaku města je vyobrazena hradní brána na modrém podkladu a Svitavská vlajka je v modro-žluto-bílé kombinaci. Pro kulturní zážítek si můžete dojít ve městě Svitavy do mětského muzea a galerie Svitavy. Svitavy se skládají ze 4 částí obce a člení se na 4 katastrální území. Svitavy leží na železniční trati, která je důležitým přepravním koridorem. Ve městě Svitavy stojí za návštěvu zdejší Městské muzeum a galerie Svitavy, Muzeum Esperanta Svitavy, Stará radnice, židovský hřbitov Svitavy, kostely Svitavy, Městské opevnění nebo třeba Langrova vila, Mariánský sloup, památník Svitavy a spousta dalších. Památek k prohlédnutí je ve Svitavách opravdu mnoho, i historie zde zanechala stopy v podobě kostelů, hřbitovů, soch nebo památkové zóny v centru města Svitavy. Náměstí bylo původně postaveno v renesančním stylu, avšak po požáru v 18. století bylo přestavěno do barokní podoby. Na náměstí najdeme také pamětní desky, kde jsou zobrazeny osobnosti, které poskytli městu Svitavy nějaký přínos. Mezi významné osobnosti a rodáky města Svitavy patří např. Hugo Albrecht, František Černý narozen ve městě Svitavy, Jiří Antonín Heinz, který řadu let pobýval ve městě Svitavy, Tomáš Christ, jeho kariéra začala růst právě ve městě Svitavy, Jana Musilová, Petr Pakost, Zdeněk Veselý, který si město Svitavy strašně zamiloval aj. Ve městě Svitavy se nachází řada mateřských, základních a středních škol. Původní název města Svitavy se hodněkrát měnil, původní název pro Svitavy byl například Zwittau a mnoho dalších názvů, až došlo na konečný název Svitavy, který zůstal dodnes.

Nakupujte z pohodlí Vašeho domova na second-hand.cz. Je pro Vás připravena bohatá nabídka našeho second hand a outlet zboží, vybere si opravdu každý. V nabídce máme spoustu novinek, slev a akcí. Děkujeme, Váš team second-hand.cz

 

Odkazy na město Svitavy:

Město Svitavy

Wikipedie Svitavy

Second hand Hranice

Second hand Mělník