Tišnov - Second hand

Tišnov

Second hand ve Vašem městě Tišnov, ve Vašem domě, ve Vašem počítači

Vážení zákazníci, zveme vás do internetového obchodu second-hand.cz, nabízíme velký výběr kvalitního oblečení za velmi nízké ceny. Jsme největší online second hand v České republice. Zaměřujume se na kvalitní, značkové a moderní oblečení. Naše stránky jsou velice jednoduché a vybrat si dovede opravdu každý. Objednávat zboží můžete zde: second-hand.cz

Něco málo o městu Tišnov. Tišnov je město ležící v Jihomoravském kraji. Počet obyvatel v Tišnově je necelých devět tisíc. Město Tišnov dělíme do pěti částí. Tišnov je držitelem ocenění obec přátelská rodině 2009. Jedná se o soutěž, kterou každoročně vyhlašuje Ministerstvo práce a sociálních věcí České republiky. Tato soutěž se koná na podporu a zviditelnění obce. Historie města Tišnov: první dochovaná zmínka o městu Tišnov je z roku 1233. Původně byl Tišnov obyčejnou vsí, která ležela na obchodní stezce. UŽ ve 13. století se Tišnov stal městem. Úspěšné hospodaření a rozvoj města Tišnov byl často narušován válečnými konflikty. Nejen válečné konflikty byli pro město Tišnov břemenem, ale také přírodní katastrofy. Koncem roku 1895 byl Tišnov prohlášen za klimatické městečko a o pět let později bylo ve městě Tišnov postaveno léčebné senatorium. Pro Tišnov to znamenalo velký narůst návštěvníků a nemocných lidi, kteří se zde léčily. Ve válečném období procházel Tišnov značným stavebním rozvojem. Tišnov se začal pomalu rozrůstat, vznikly nové školy, soudy a spořitelny. Průmyslová výroba ve městě Tišnov začala vzkvétat, dařilo se především menším řemeslníkům zabývající se výrobou a zpracování textilu. Vývoj města Tišnov zapříčinilo nárust obyvatel. Nicméně byl Tišnov silně poškozen za období války. Poté co byli ve městě Tišnov odstraněny válečné škody, začalo město Tišnov s novou výstavbou. Od té doby Tišnov zažívá jen nárust nových staveb a oprav starších budov. Památky města Tišnov: hlavní dominanty města Tišnov tvoří barokní domy, pocházející ze 17. století. Asi nejznámnější barokní dům, který najdete v Tišnově se nazývá Humpolka. Další barokní domy, které najdete ve městě Tišnov jsou: Perštýn, Peklo, nebo U Bílé růže. Dalším významnou stavbou, která se nachází nedaleko města Tišnov je klášter Porta coeli. Tento klášter najdeme v Předklášteří u města Tišnov. Příroda a Tišnov: Tišnov má díky své poloze značné přírodní bohatství. Městem Tišnov protéká řeka Svratka, která pramení v obasti Žákových hor. Tišnov má mnoho druhů vzácných i chráněných živočichů a rostlin, proto bylo na Tišnovsku vyhlášeno 24 přírodních památek a 10 přírodních rezervací.


Na našich stránkách second-hand.cz vás čeká bohatý výběr zboží. Každý si bude moct vyhledat zboží podle fotografie, typu oblečení, velikostí, značek, barev, ceny. Dále je pro Vás připraveno spousta slev nebo umožnění vrácení zboží, v případě nevhodného výběru.

 

Odkazy na město Tišnov:

Second hand Semily

Second hand Polička

Město Tišnov

Wikipedie Tišnov