Turnov - Second hand

Turnov

Second hand ve Vašem městě Turnov, ve Vašem domě, ve Vašem počítači

Vážení zákazníci z Turnovu, navštivte náš internetový obchod second-hand.cz Zaměřujeme se na prodej second hand a outlet oblečení. Najdete u nás módu dámskou, pánskou, dětskou, těhotenskou a zboží nadměrných velikostí. Second hand a outlet zboží dovážíme z Anglie a ze zemí Evropské unie. Zakládáme si na kvalitě, a tedy na spokojenosti našeho zákazníka.

Město Turnov a jeho oblast byla osídlována již od starší doby kamenné. Počátky samotného města Turnov spadají do 13. století. Turnov se nachází v Libereckém kraji. Středem města Turnov protéká řeka Jizera, která dělí město Turnov na dvě části. Turnov má necelých patnáct tisíc obyvatel. Průmysl v Turnově: v druhé polovině 19. století se Turnov začal pomalu rozvíjet. Začalo se zde rozvíjet hospodářství a vznikat řada zcela nových podniků. Řada firem, které začali působit v Turnově byli především fabriky zabývající se broušením drahých kamenů. Řada dalších firem jiného odvětí začala vznikat v Turnově ať už to byli továreny, nebo pivovary. V období světové války, byl Turnov značně poškozen. Po válce se Turnov vracel do svých kolejí, díky rekonstrucím poškozeného města. Turnov začal zas žít bohatým a kulturním ruchem. Hlavní firmy, které najdete ve městě Turnov jsou: firma na litinové odlitky- komerční slévarny šedé a tmavé litiny Turnov, nebo firma JUTA Turnov - firma na výrobu technických tkanin, nebo firma Granát Turnov. Turnov se dělí na 13 místních částí obce (Tutnov, Bukovina-Turnov, Daliměřice-Turnov, Dolánky u Turnova, Hrubý Rohozec-Turnov, Kadeřavec-Turnov, Kobylka-Turnov, Loužek-Turnov, Malý Rohozec-Turnov, Mašov-Turnov, Mokřiny-Turnov,Pelešany-Turnov, Vazovec-Turnov a člení se na 5 katastrálních území. Průmysl a Turnov : průmysl ve městě Turnov byl především sklářský, brusičství drahých kamenů, potravinářský, textilní, automobilový, strojírenský. Díky bohatému průmyslu městečka Turnov, je zde spousta firem a podniků. Mezi ty rozsáhlejší podniky V Turnově patří: Kamax, Dioptra- výroba brýli, JUTA Turnov, nebo třeba Sklostroj a mnoho jiných podniků. Památek je v Turnově také opravdu mnoho, mezi některé pametihodnosti patří: kostel sv. Františka Turnov, kostel sv. Mikuláše, kostel Narození Panny Marie, radnice Turnov, muzeum Turnov, zříceniny hradu Valdštejn, zámek Turnov, turnovská synagoga Turnov. Mezi osobnosti města patří např : Josef Pekař narozen ve městě Turnov, Jan Patočka působící ve městě Turnov, Antonín Marek, Václav Knopa. Sport v Turnově: Turnov žije bohatým sportovním životem. Na počest Ludvíka Daňka, který překonal světový rekord v hodu diskem se každoročně pořádá atletické klání konající se na stadiónu v Turnově. Na toto atletické klání přichází řada sportovců z celého světa. Fotbalový tým působící za město Turnov se nazývá klub Pěnčín-Turnov a samozřejmě jiné sportovní kluby: TSC Judo Turnov, a neobyvklí Klub lyžařů. Obvlášť kulturním zážítkem, který Vás obohatí je navštívení muzea Českého Ráje. Muzeum Vám umožní nahlédnutí do historického umění, archeologie, nebo můžete zhlédnout sbírku uměleckých řemesel.

Není nic jednoduššího, než pohodlný nákup z Vašeho domova  na second-hand.cz . Každý kousek je ceněným originálem, který můžete vlastnit i Vy. Zboží na naše stránky přidáváme denně. Čeká na Vás bohatý výběr z ticíce kusů. Je pro Vás připravena spousta slev a akcí. Váš tým internetového obchodu second-hand.cz

Turnov→266 km→Krnov Jumbohand

 

Odkazy na Turnov:

Město Turnov

Wikipedie Turnov

Informační portál města Turnov

Second hand Pelhřimov

Second hand Rakovník