Vimperk - Second hand

Vimperk

Second hand ve Vašem městě Vimperk, ve Vašem domě, ve Vašem počítači

Chcete vlastnit originální a jedinečnou módu, a zároveň ušetřit? Naše stránky vám to umožní second-hand.cz , u nás najdete všechny druhy oblečení, které pro Vás dovážíme hlavně z Anglie a ze zemí Evropské unie. Nabízíme všechny módní kategorie, zaměřujeme se na zboží kvalitní, moderní a značkové. Navštivte náš e-shop second-hand.cz a nakupujte z pohodlí svého domova .

Vimperk je historické město, ležící v Jihočeském kraji. Počet obyvatel ve městě Vimperk je něco málo přes sedm tisíc.  Městu Vimperk se často říká Boubín nebo brána Šumavy. V blízkosti města Vimperk začíná území Národního parku Šumava. Vimperk a jeho název: název Vimperk je odvozen od německého slova Winterberg což v překladu znamená zimní hora. Tento německý název často označoval severní polohu nebo místa, kde se delší dobu držel sníh. Historické jádro města Vimperk je mětskou památkovou zónou. Díky Šumavě je město Vimperk hlavním výchozím bodem pro turisty nebo návštěvníky města Vimperk. Průmysl ve městě Vimperk: hlavním průmyslovím odvětvím, který se delší dobu držel ve městě Vimperk byl sklářský průmysl, ve městě Vimperk bylo hned několik firem na výrobu skla. Vimperk byl výrobou skla světově známý, což umožnovalo expedici skla do celé země. Po roce 95 byla však veškerá výroba ve městě Vimperk zastavena. Mezi další průmysli, které se vyvíjeli ve městě Vimperk: byl poligrafický nebo oděvní průmysl. Dřevozpracující závody měli ve městě Vimperk také velký význam. V součastnosti najdeme ve městě Vimperk už jen menší závody například na výrobu měřících strojů atd. Historie města Vimperk: v počátcích sloužilo město Vimperk jako kolonizační osada, avšak v roce 1479 byl Vimperk povýšen na město. V roce 1855 byla ve městě Vimperk založena tiskárna. Tiskárna jela v plném provozu a tiskla hlavně kalendáře a modlitební knihy. Tiskárna Vimperk měla velký úspěch tiskla v řádech miliónů kusů. V roce 1904 zasáhl město Vimperk silný požár, který zničil větší část města, zdevastované domy se však brzy dočkali rekonstrukce. Vimperk se začal rozrůstat hlavně ve 20 století, začal vznikat nový průmysl, hlavní rozvoj nastal také ve automobilismu. Pamětihodnosti města Vimperk: asi nejznámnější památkou města Vimperk je novorenesanční zámek Vimperk, zpočátku byl založen jako hrad, pozdeji však přestavěn na zámek Vimperk rodem Malavců z Chýnova. V roce 1948 byl zámek Vimperk zestátněn. Mezi další pamětihodnosti města Vimperk patří: kostel Navštívení P. Marie ze 13. století. Mětská věž nebo barokní stavba stará radnice. Vimperk je i v součastnosti velice živím městem, díky turistickým výpravám do nedaleké Šumavy, které každoročně láká stále větší počet návštěvníků.

Na našich stránkách second-hand.cz si určitě vyberete, čeká na vás totiž bohatý výběr z nabídky tisíce kusů second hand a outlet zboží, které denně přidáváme. Chcete se moderně obléct. V našem second handu najdete jen to nejkvalitnější zboží za nízké ceny.

 

Odkazy na město Vimperk:

Město Vimperk

Wikipedie Vimperk

Second hand Dubí

Second hand Bystřice pod Hostýnem